Ключові відмінності між Laravel і Symfony - Зображення №1
01

Ключові відмінності між Laravel і Symfony

Зміст:
Як вам стаття?
Дякуємо за відгук!
5.0
775 Переглядів

В епоху існування великої кількості PHP-фреймворків перед розробником часто виникає питання: який варіант обрати для реалізації свого проєкту? Багато хто вже зробив свій вибір і відшукав найзручніше для себе програмне середовище, але деяким важко знайти відповідь. Порівняймо та порівняємо деякі функціональні можливості двох популярних фреймворків - Symfony і Laravel.


Коротко про Laravel

Laravel - це популярний фреймворк для розробки вебдодатків на PHP. Однією з особливостей Laravel є його чудовий синтаксис, який дозволяє розробникам легко створювати високоякісні продукти. Він базується на деяких компонентах Symfony, використовуючи їх як основу. Цей фреймворк має багато переваг, такі як зручний маршрутизатор для легкої обробки URL-запитів, система шаблонів (Blade) для створення чистих інтерфейсів, Eloquent ORM для простої роботи з базою даних, система міграцій для керування базою даних та вбудована безпека, що захищає ваш додаток від потенційних загроз. Детально про Laravel ми розповіли в статті.


Коротко про Symfony

Symfony є одним з найстаріших PHP-фреймворків. Вперше випущений у 2005 році, він став основою для багатьох високоякісних PHP-проєктів. Symfony був розроблений французькою компанією SensioLabs і заснований на засадах модульності, повторного використання і розширюваності. Основні компоненти Symfony можна використовувати як окремі бібліотеки, або користуватись усім фреймворком. Порівняно з Laravel, Symfony може здаватись трохи складнішим, оскільки надає більше варіантів і налаштувань.


Порівняння фреймворків Laravel і Symfony

Встановлення та налаштування

Основні файли сучасних PHP-фреймворків можна встановити за допомогою менеджера пакетів composer. Для Laravel ви можете використовувати команду "composer create-project --prefer-dist laravel/laravel project_name", а для Symfony — "composer create-project symfony/website-skeleton project_name". "Project_name" слід замінити ім'ям вашого проєкту, яке також буде використовуватися як ім'я директорії, де composer розмістить дані. Обидва фреймворки також надають свої інсталятори. Для Laravel це "laravel new project_name", а для Symfony — "symfony new project_name". Щоб встановити ці інсталятори, ви можете виконати один рядок команди: "composer global require laravel/installer" для Laravel та "wget https://get.symfony.com/cli/installer -O - | bash" для Symfony. Таким чином, встановлення базового функціоналу мінімізоване і не потребує багато зусиль, що економить час при старті нових проєктів.


Обидва фреймворки тепер підтримують .env-файл конфігурації, в якому зберігаються пари ключ-значення. Однак, крім цього, Symfony також підтримує YAML-файли для налаштування роутінга, сервісів та іншого. Формат YAML є дуже зручним у використанні і дозволяє вказувати значення параметрів конфігурації у вигляді, який схожий на багатовимірний масив.


Маршрутизація

Список маршрутів додатка та прив'язка до контролерів можуть бути визначені по-різному в обох фреймворках. Наприклад, для того, щоб вказати в Laravel, що маршрут "/test" повинен оброблятися методом test контролера TestController, в файлі роутінга routes/api.php необхідно вказати: Route:get('/test', 'TestController@test')->name('test_name').


Для Symfony те ж саме можна зробити за допомогою YAML-файлів, що відповідають за маршрутизацію, або, що дуже зручно, за допомогою анотацій:


namespace App\Controller;

use Symfony\Component\HttpFoundation\Response;
use Symfony\Component\Routing\Annotation\Route;

class TestController {

    /**
     * @Route("/test", name="test_name")
     */
    public function test() {
         return new Response('Some test text');
    }}


Використання контролерів має велику кількість переваг. Наприклад, у шляху маршруту "/test" можна задати динамічні параметри, такі як "/test/{id}". При цьому, в сигнатурі контролера потрібно вказати параметр $id, і його значення буде автоматично підтягуватися зі шляху. Також, динамічним параметрам можна задати формат за допомогою регулярних виразів, наприклад, щоб $id було тільки цілим числом. Обидва фреймворки дозволяють об'єднувати маршрути в групи, присвоювати їм префікси та встановлювати HTTP-методи, за якими будуть доступні ці маршрути. Крім того, обидва фреймворки надають зручну підтримку для роботи з GET- і POST-параметрами.


Міграції та ORM

Обидві системи пропонують зручний набір консольних команд для роботи з міграціями проєкту, але ключова відмінність між Laravel і Symfony полягає саме в підході до роботи з ними. У Laravel ми самі змушені створювати міграції та слідкувати за синхронізацією структури бази даних і PHP-класів. Наприклад, код міграції у Laravel може мати такий вигляд:


Schema::create('tests', function (Blueprint $table) {
   $table->bigIncrements('id'); });


Клас Test матиме наступний вигляд:


namespace App;

use Illuminate\Database\Eloquent\Model;

class Test extends Model
{
    protected $table = 'tests';
}


Бачимо, що всі моделі в Laravel успадковують клас Model. У Symfony ж робота з міграціями здійснюється через Doctrine ORM. Тут ми можемо працювати тільки з PHP-класами та анотаціями. Отже, приклад коду для класу Test буде виглядати наступним чином:


namespace App\Entity;

use Doctrine\ORM\Mapping as ORM;

/**
 * @ORM\Entity()
 */
class Test
{
    /**
     * @ORM\Id
     * @ORM\GeneratedValue
     * @ORM\Column(type="integer")
     */
    private $id;
}


Після створення сутності Test ми можемо запустити створення міграції, де Symfony сама створить виконуваний SQL-код для створення таблиці "tests" з колонкою "id". На додаток, нам не потрібно так ретельно стежити за синхронізацією структури бази даних і PHP-класів, оскільки при створенні міграцій фреймворк порівнює поточну структуру бази даних і очікувану на основі поточних PHP-класів, і створює весь необхідний SQL. Варто зазначити, обидва фреймворки мають ORM для вибірок з бази даних. У Laravel за це відповідає Eloquent. Отже, наприклад, нижченаведений код дозволяє отримати колекцію об'єктів класу Test:


$tests = App\Test::where('id', '<', 100)
   ->orderBy('id', 'desc')
               ->take(10)
               ->get();


У Symfony часто використовуваний код подібного типу винесений в спеціальні класи — репозиторії. Тіло самого методу матиме наступний вигляд:


$tests = $this->createQueryBuilder('t')
            ->where('t.id < :id')
            ->setParameter('id', 100)
            ->orderBy('t.id', 'DESC')
            ->setMaxResults(10)
            ->getQuery()
            ->execute();


В цьому випадку буде повернуто масив об'єктів класу Test, і відповідальним за це буде Doctrine ORM. Як для Eloquent, так і для Doctrine характерним є використання шаблону проєктування Fluent Interface, що можна побачити з назв методів, таких як "where", "orderBy" та інші.


Шаблонізатори

Symfony з коробки працює з Twig, тоді як Laravel використовує Blade. Їх функціонал дуже схожий, але трохи відрізняється синтаксис. Обидва шаблонізатори підтримують перевизначення блоків, успадкування файлів, цикли та багато іншого. Якщо вам знайомий один з шаблонізаторів, то ви легко оволодієте поняттями та інструментами іншого. Найкращі відмінності буде видно на прикладах коду.


Twig:Blade:Що стосується front-endу, то Laravel також забезпечує підтримку Vue.js з коробки, що відкриває додаткові можливості. Проте, в сучасному web немає перешкод для використання будь-якого PHP back-end фреймворку в поєднанні з JavaScript front-end фреймворком, таким як React, Angular або Vue.js.


Висновок

Після ретельного аналізу провідних фреймворків, Laravel і Symfony, не вдається виокремити абсолютно кращий. Правильний вибір залежить не від загальної переваги одного з них над іншим, а від відповідності конкретним потребам та унікальним характеристикам проєкту. Обидва фреймворки дозволяють розширити базовий функціонал за допомогою пакетів composer. І Laravel, і Symfony підходять як для невеликих сайтів, так і для highload, в тому числі завдяки вбудованим системам кешування і високій продуктивності. Кожен з них потенційно добре розширюваний, тому після того, як ви вибрали фреймворк для нового проєкту, подальший розвиток залежить тільки від вас.


Також ми хочемо нагадати, що наша компанія надає послуги з веброзробки на основі обох фреймворків. Ми працюємо з 2017 року і за цей час набули значного досвіду та маємо широкий вибір готових рішень. Будемо раді допомогти вам реалізувати будь-які проєкти для вашого бізнесу.

Наступна стаття Особливості впровадження принципів SCRUM в нашій компанії
Попередня стаття Під’єднання до API ShipStation
Давайте обговоримо ваш проєкт
Натискаючи кнопку "Відправити", ви погоджуєтеся з обробкою персональних даних. Детальніше
Блог
#0000

Читайте також інші статті в нашому блозі

Yii або Laravel: що краще для вашого проєкту?
02 Січ, 2024
Завдяки технологічному розвитку, писати на PHP код з нуля тепер не обов'язково: існує безліч фреймворків — готових моделей, «шаблонів» для програмних платформ, серед яких найпопулярнішими стали Yii2 і Laravel. У чому їхня відмінність і який із фреймворків для створення продукту обрати? Розповідаємо та порівнюємо структури в цьому матеріалі.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Ключові відмінності між Laravel і Symfony - Зображення №5
Що таке PWA: детальна інструкція зі зразками коду
26 Лют, 2024
PWA, або Progressive Web Apps, — це вебдодатки, які поєднали в собі все найкраще з вебсайтів і мобільних додатків. Схожі на нативні за своїм функціоналом, вони працюють на будь-якому пристрої, де є веббраузери.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Ключові відмінності між Laravel і Symfony - Зображення №6
Крос-браузерна верстка — що це означає?
25 Лип, 2023
Крос-браузерна верстка — це методика створення вебсторінок, яка забезпечує правильне та однакове відображення сайту в різних браузерах та їх версіях.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Навіщо потрібна CRM-система: поняття, переваги, різновиди
22 Лют, 2024
CRM — це програмне забезпечення для автоматизації та керування взаємодією з клієнтами. Тут в електронному вигляді зберігаються всі дані про історію замовлень та продажів, про кожного клієнта та його уподобання, а також про попередні взаємодії бренду зі споживачем.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
 
Контакти
#0000

Готові розпочати? Зв'яжіться з нами!

Телефон:
+38 (096) 880 99 00
Адреса:

Україна, Житомир
вул. Вітрука 9в

Графік:

Пн-Пт 9.00 - 19.00

Телефон:
+48 570 337 815
Адреса:

Poland, Warsaw, 00-842
Łucka street 15/204

Графік:

Пн-Пт 9.00 - 19.00

 
 
Зв'яжіться з нами
#0000

Залишилися запитання?

Будь ласка, заповніть форму нижче і наші спеціалісти зв'яжуться з вами якнайшвидше!
Натискаючи кнопку "Відправити", ви погоджуєтеся з обробкою персональних даних. Детальніше.