Що таке Single Page Application? - Зображення №1
01

Що таке Single Page Application?

Зміст:
Як вам стаття?
Дякуємо за відгук!
4.8
715 Переглядів

Останнім десятиліттям з'явилася величезна кількість вебдодатків на будь-який смак. Всі вони об'єднані фокусом на легкій, навіть витонченій взаємодії з користувачем: швидке завантаження, максимально інтуїтивний інтерфейс і безшовна взаємодія. І, як показує практика, саме з цією метою для нових проєктів все частіше віддають перевагу такому типу архітектури, як Single Page Application (SPA).


SPA, або односторінкові вебдодатки, універсальні, адаптивні та масштабовані. Основа такої архітектури - легка маршрутизація, гнучкі API та вправно підібрані технології розробки. Мінімальне навантаження на сервер, максимально швидке завантаження.


Розглянемо детальніше технологію Single Page Application: що це і яким шляхом вдається досягти такої продуктивності.


Що таке SPA додаток?

Single Page Application (SPA) - це популярний тип вебдодатків, які працюють без перезавантаження сторінки. Основні ресурси (HTML, CSS і JavaScript) лише раз завантажуються під час першого запиту користувача, а внутрішні інтерактивні елементи додаються динамічно. Користувачеві може здаватися, що він переходить новими сторінками, але насправді перебуває на одній, бо змінюється зовсім невелика частина даних. Швидко, зручно й без неприємних бліків.


Саме так сьогодні працюють Google Maps і Pinterest, а Facebook і Gmail також застосовують принципи SPA у своїх додатках, гнучко оптимізуючи свої рішення під користувача. Навігація комфортна та інтуїтивна, перезавантажень сторінки немає.


Такі додатки почали набувати популярності у 2000-х, коли нова технологія AJAX навчила браузер і сервер обмінюватися даними без перезавантаження сторінки. Це відкрило нові можливості у веброзробці, а сьогодні SPA-додатки особливо вигідні для бізнесу. Адже перше враження можна справити тільки раз, і дизайн та швидкість завантаження відіграють в цьому вирішальне значення.


Що таке Single Page Application? - Зображення №5

Multi Page Application у цьому якраз програють: кожна взаємодія - нова сторінка. Щоразу користувач має чекати повного відтворення, а швидкість цього процесу може бути доволі повільною в залежності від серверної продуктивності та якості Інтернет-зв'язку користувача.


Порівняймо обидва види архітектури:


Критерій

SPA

MPA

Витончений UX

Легке SEO-просування

Безпека

Менше навантаження на сервер

Автономний режим

Мобільна адаптивність

Масштабованість

Швидкість програми

Швидкий запуск

На відміну від MPA, SPA-додатки дають змогу від самого початку в розробці зробити фокус на одній, але якісній сторінці замість посторінкового дизайну та подальшого тестування. Технологія SPA надає покращений користувацький досвід, відчуття присутності в нативному додатку та ще вищу швидкість отримання даних.


Для яких проєктів підходить SPA-архітектура?

На нашу думку архітектура SPA-додатку ідеально підходить для таких проектів:

  • CRM, або система управління взаємовідносинами з клієнтами. Маршрутизація на клієнтському боці та кешування даних дозволяє оперативно взаємодіяти з клієнтами без перезавантаження сторінок.

  • WMS, або система управління складом. SPA дозволяє керувати логістикою, відслідковувати стан складу та легко оновлювати інформацію про товари.

  • МОН, або управління виробництвом та інші системи управління. Логіка SPA дозволяє створити динамічну візуалізацію всіх виробничих процесів.

  • ERP, або автоматизація бізнес-процесів підприємства. SPA здатне інтегрувати функціонал системи та її різні модулі в один єдиний мульти-інтерфейс. Це значно оптимізує управління бізнесом.

  • LMS, або управління навчанням. В таких системах, які побудовані на SPA-архітектурі, інтерактивний та дуже зручний інтерфейс. Це легка навігація між навчальними матеріалами, миттєве завантаження змісту, а також можливість тестування знань.

  • Мультимедійні платформи, як Spotify. SPA-технологія дозволяє не тільки швидко завантажувати мультимедійний вміст, але й відтворювати медіафайли без переривань через перезавантаження або зміну інформації на сторінці.

  • Додатки для управління проєктами, як Jira та Trello, для взаємодії з командами потребують інтерактивності в реальному часі, що повністю забезпечує технологія односторінкових додатків. А SPA також дозволяє зберігати стан даних на стороні клієнта, що дає можливість щодня повертатися до робочого процесу без їх втрати.

  • Соціальні мережі, як Twitter. Для Twitter особливо важливе миттєве оновлення інформації прямо на сторінці без необхідності переходити на інші, що чудово забезпечує саме SPA.

  • Банківські додатки. Для fintech-сфери в пріоритеті безпека даних й легкість роботи з додатком. SPA архітектура дозволяє розробляти додатки за сучасними принципами та підходами до безпеки додатків (access та refresh токени, обмежені за часом сесії та ін.), а зручність навігації забезпечується динамічним інтерфейсом.

SPA забезпечує швидкий, ефективний та зручний інтерфейс для кожного типу проєкту, але багато що залежить від якості розробки і наскільки вдало підібрані для цього інструменти.


Розробка SPA: виклики та рішення

У проєктуванні SPA розробники стикаються з такими викликами, як управління станом застосунку, SEO-оптимізація та забезпечення безпеки. Технологія односторінкових вебдодатків продовжує розвиватися, але вже тішить великим спектром фреймворків та інструментів, здатних розв'язати всі ці проблеми вже сьогодні.


Популярні фреймворки

Подивімося, які фреймворки Single Page Application сьогодні найпопулярніші:


Фреймворк

Опис

React

Популярна бібліотека JavaScript. Для SPA часто використовують фреймворк Next.js на React, що дає змогу створювати динамічні SPA зі зручним API.

Angular

Фреймворк JavaScript від Google. Ідеально підходить для створення чіткої та суворої структури SPA.

Vue.js

Економічний у розробці фреймворк з відкритим кодом, добре підходить для складного застосунку з інтенсивним трафіком. Nuxt.js на основі Vue також активно використовується для SPA.

Svelte

Новий фреймворк, який генерує мінімальний обсяг коду та компілює його в чистий JavaScript у процесі складання. У підсумку виходить швидкий та водночас легкий SPA-додаток.

Ember.js

Фреймворк із повним набором інструментів і власною екосистемою доповнень для розробки складних SPA.

Backbone.js

Мінімалістичний фреймворк із простими конструкціями коду та гнучким вибором інструменту для створення застосунку.

Polymer

Потужний інструмент для створення SPA, з використанням вебкомпонентів і декларативного синтаксису.

Aurelia

Фреймворк із модульною архітектурою та концепцією моделі ViewModel, що забезпечує простіше тестування.

SEO-дружність

Ще один виклик у розробці SPA - можливість SEO-оптимізації сайту. Поглянемо очима пошукових систем на Single page application: що це для них у плані контенту, чи реальна індексація SPA-додатка як "повноцінного" сайту, та за яких варіантів рендерингу SPA буде можливе SEO-просування:

  1. Server-Side Rendering. Користувач робить запит на сторінку, AJAX передає запити на сервер, той генерує HTML, включно з даними з бази даних або інших джерел, і надсилає цей HTML клієнту. Браузер отримує дані та відображає їх як візуально готову сторінку для користувача. По суті, це повноцінна сторінка, а швидкість її відтворення дає можливість використовувати сайт як SPA. З мінусів: потрібен потужний сервер і обов'язкове кешування популярних запитів.

  2. Static Site Generation. У цьому варіанті SPA-додатки генерують одразу всі сторінки під час компіляції (збирання) додатку, які зберігаються у файловому сервері або в CDN. SEO просування працює, хостинг дешевий.

  3. Client-Side Rendering. Процес рендерингу відбувається в браузері. SPA-додаток складається з файлу стилів, скриптів і HTML сторінки, а додаткові дані завантажуються динамічно. З плюсів: легкість реалізації та масштабування, а також менше навантаження на сервер завдяки тому, що більша частина роботи по відображенню сторінки перекладена на клієнтську частину. Але такий сайт не вдасться просувати за допомогою SEO і будуть складнощі з шерінгом у соціальних мережах через початковий розмір js-файлу.

  4. Incremental Static Regeneration. У цьому підході сторінки можна розділити: популярні рендерити за допомогою Server-Side Rendering, інші - за допомогою Static Site Generation. Тепер є можливість і SEO просування, і збереження швидкості завантаження SPA, хоча й не надто простим шляхом.

  5. Universal or Isomorphic Rendering. Такий код здатний без змін виконуватися як на сервері, так і на клієнтській стороні. Це розумний підхід до проєктування SPA-додатку, коли необхідно досягти єдиного виконання коду, наприклад, для високої продуктивності. Пошукові системи швидко сканують та індексують сторінки, оскільки вони можуть легко прочитати контент без необхідності виконання JavaScript на стороні клієнта.

  6. Hybrid Rendering. Ця технологія поєднує в собі переваги Server-Side Rendering і Client-Side Rendering. Попросту частина застосунку рендериться на сервері, а частина - на стороні клієнта. Так по-хитрому забезпечується баланс між SEO-дружністю та динамічністю SPA.

Як ви бачите, попри всі обмеження, SEO можливе для односторінкового застосунку SPA за умови використання певних технік. Майстерність розробки односторінкового сайту якраз у тому, щоб не тільки зробити його стильним і продуктивним, а й зберегти його конкурентоспроможність на сторінках інтернету.


Загалом, у SPA - чудові перспективи, завдячуючи безперервному вдосконаленню технологій та підходів до розробки. В Asabix ми розробляємо різні типи веб-додатків, включно SPA, PWA та MPA, оскільки кожен з них має свої особливі переваги. Але вибір архітектурного рішення завжди залежить від унікальних потреб бізнесу, тому звертайтеся до нас, і наша команда експертів з радістю допоможе вам у вашому проєкті!

Попередня стаття Що таке PWA: детальна інструкція зі зразками коду
Давайте обговоримо ваш проєкт
Натискаючи кнопку "Відправити", ви погоджуєтеся з обробкою персональних даних. Детальніше
Блог
#0000

Читайте також інші статті в нашому блозі

Yii або Laravel: що краще для вашого проєкту?
02 Січ, 2024
Завдяки технологічному розвитку, писати на PHP код з нуля тепер не обов'язково: існує безліч фреймворків — готових моделей, «шаблонів» для програмних платформ, серед яких найпопулярнішими стали Yii2 і Laravel. У чому їхня відмінність і який із фреймворків для створення продукту обрати? Розповідаємо та порівнюємо структури в цьому матеріалі.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Що таке Single Page Application? - Зображення №6
Що таке PWA: детальна інструкція зі зразками коду
26 Лют, 2024
PWA, або Progressive Web Apps, — це вебдодатки, які поєднали в собі все найкраще з вебсайтів і мобільних додатків. Схожі на нативні за своїм функціоналом, вони працюють на будь-якому пристрої, де є веббраузери.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Що таке Single Page Application? - Зображення №7
Крос-браузерна верстка — що це означає?
25 Лип, 2023
Крос-браузерна верстка — це методика створення вебсторінок, яка забезпечує правильне та однакове відображення сайту в різних браузерах та їх версіях.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Навіщо потрібна CRM-система: поняття, переваги, різновиди
22 Лют, 2024
CRM — це програмне забезпечення для автоматизації та керування взаємодією з клієнтами. Тут в електронному вигляді зберігаються всі дані про історію замовлень та продажів, про кожного клієнта та його уподобання, а також про попередні взаємодії бренду зі споживачем.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
 
Контакти
#0000

Готові розпочати? Зв'яжіться з нами!

Телефон:
+38 (096) 880 99 00
Адреса:

Україна, Житомир
вул. Вітрука 9в

Графік:

Пн-Пт 9.00 - 19.00

Телефон:
+48 570 337 815
Адреса:

Poland, Warsaw, 00-842
Łucka street 15/204

Графік:

Пн-Пт 9.00 - 19.00

 
 
Зв'яжіться з нами
#0000

Залишилися запитання?

Будь ласка, заповніть форму нижче і наші спеціалісти зв'яжуться з вами якнайшвидше!
Натискаючи кнопку "Відправити", ви погоджуєтеся з обробкою персональних даних. Детальніше.