Що таке Laravel? Огляд переваг для веброзробки - Зображення №1
01

Що таке Laravel? Огляд переваг для веброзробки

Зміст:
Як вам стаття?
Дякуємо за відгук!
5.0
Переглядів: 1756

У висококонкурентному світі інформаційних технологій час від часу з'являються інструменти, які змінюють правила гри. Одним з таких став Laravel — сучасний, гнучкий та ефективний фреймворк, який увібрав в себе найкращі практики програмування на PHP. Його витончений синтаксис в поєднанні з потужними функціями ідеально підходять для створення високонавантажених вебдодатків. Сьогодні він — один з найпопулярніших в усьому світі.


Давайте розглянемо детальніше можливості Laravel: для чого потрібен цей фреймворк в цифровому бізнесі та за що його так цінують.


Що таке фреймворк?

Готовий вебпродукт можна порівняти з головною стравою ресторану, що теж, як і вебсайт, є яскравою візиткою бренду. Шеф-повар делікатно поєднує потрібні інгредієнти, з особливою увагою їх термічно обробляє, додає декілька індивідуальних штрихів — і шедевр готовий. Приготування страви не зайняло й години, але за майстерністю шефа — багаторічний досвід.


Так само і в написанні коду. За створенням високоякісного вебпродукту в оптимальні терміни стоїть чималий досвід, розуміння тонкощів технологій і вже наявні інструменти. Як шеф самостійно не екстрагує олію з оливок і не сушить спеції для своєї коронної страви, а має на своїй кухні цілі полиці з інгредієнтами, що дозволяє значно зекономити час. Так і більшість компаній веброзробки використовують деякі готові компоненти в процесі роботи.


Колись дійсно код писався лише з нуля, рядок за рядком, доки не стало зрозуміло, що є однотипні задачі в одному середовищі. Наприклад, робота з базами даних, взаємодія з зовнішніми сервісами та інше. Готові частини типового коду стали викладати у відкритий доступ, найкращі зразки ввійшли в бібліотеки, а на основі бібліотек з’явились фреймворки.


То що таке фреймворк? Це набір інструментів для веброзробки, в який вже закладені основні функції, як шаблонізатори, системи кешування, відправка листів та інше. Такі готові компоненти коду дозволяють розробникам не витрачати час на створення “велосипеда”, а зосередити свою майстерність саме на реалізації бізнес-логіки проєкту. Особливо в цьому себе добре проявив Laravel.


Що таке фреймворк?

Laravel  вирізняється серед інших фреймворків своєю полицею з величезною кількістю інструментів і компонентів, а також гнучкістю їх використання, яка дозволяє задіювати кмітливість і талант для пошуку найкращих рішень.


Фреймворк Laravel:  вишукана сила

Laravel — це потужний PHP-фреймворк, який був створений канадським розробником Тейлором Отвеллом у 2011 році. Він був відповіддю на певні проблеми та недоліки PHP того часу, такі, як складність використання, відсутність однорідності в структурі додатків та нестача зручних інструментів. Код може бути одночасно і витончено гарним, і потужним, що успішно доводить Laravel.


Сьогодні Laravel набув величезну популярність, і його в усьому світі цінують за елегантний синтаксис, продуктивні функції та велику екосистему. Безліч інструментів, доступних у Laravel, відкриває безмежні можливості для створення вебпроєктів різної складності, починаючи з невеликих сайтів і закінчуючи складними корпоративними рішеннями. Фінальний вигляд вебпродукту забезпечує стильний дизайн, але наскільки надійним буде результат і як саме все працюватиме в середині, визначає задумана архітектура.


Модульна архітектура

Laravel має гнучку модульну архітектуру "модель-вид-контролер" (MVC). Архітектурна схема MVC — це спосіб організації коду, який дозволяє краще розуміти, як працює сайт і як він взаємодіє з базою даних та користувачами. Кожен з цих компонентів (модель, вид і контролер) виконує свою власну роботу: модель працює з даними, вид показує їх на екрані, а контролер керує тим, як вони взаємодіють один з одним.


Що таке Laravel?

По суті, така архітектура MVC визначає, як зберігаються дані та як їх бачитиме користувач вашого вебпродукту: чи у вигляді відкритого онлайн-каталогу товарів, чи як закриті від сторонніх платні курси, чи як складну логістичну систему з різнорівневим авторизованим доступом. Така архітектура подобається розробникам своєю логікою та зручна для тестування.


Елегантний синтаксис

Код Laravel побудовано на принципах простоти, елегантності та читабельності. Виразний та інтуїтивно зрозумілий синтаксис Laravel дозволяє зробити розробку швидкою та ефективною, що заощаджує час та ресурси. 


Чистий код ідеально підходить для проєктів зі складною логікою, оскільки в ньому все настільки логічно і зрозуміло, що неможливо заплутатися і нові члени команди розробки та навіть сторонні підрядники легко приєднуються до роботи. Це розвіює нічні жахи власників бізнесу залишитися сам на сам зі своїм гарним сайтом, але заплутаним кодом, в якому ніхто не розбирається.


Переваги для онлайн-бізнесу

Фреймворк Laravel має вбудовані функції для автентифікації, безпеки та управління базами даних, що робить його ідеальним для розробки бізнес-платформ в Інтернеті. До того ж його код регулярно оновлюється, а, значить, постійно покращує всі свої компоненти й захищає їх від найновіших загроз.  Функціонал Laravel дає дозволяє створити такого роду вебпроєкти:

 • Інтернет-магазини з усією системою упорядкування каталогів, замовлень, доставлянь, платежів та аналітики.

 • Бізнес-сайти компаній для представлення компаній та їхніх послуг або товарів.

 • Електронні каталоги з можливістю швидкого пошуку та фільтрації різних товарів або послуг.

 • B2B сайти для обслуговування бізнес-клієнтів (Business to Business).

 • CRM системи для керування всіма операційними процесами бізнесу та ведення клієнтської бази.

 • ERP системи автоматизації бізнес-процесів підприємства.

 • WMS для управління складськими процесами та ведення обліку запасів.

 • SCM, HRMS, TMS, RPA, PMS, DMS та інші системи управління для автоматизації та оптимізації різних аспектів управління бізнесом або проєктами.

 • Біткоїн-біржі для торгівлі криптовалютами та обміну криптовалютних активів.

 • Аналітичні платформи для збору, аналізу та візуалізації даних.

 • Маркетплейси для обміну та продажу товарів або послуг між користувачами.

 • Проєкти типу "booking" для замовлення та бронювання послуг, готелів, турів тощо.

 • Освітні онлайн-платформи для навчання та отримання знань через Інтернет.

 • Системи звітності для збору та обробки даних для подальшого аналізу та звітування.

 • Сайти закладів харчування з можливістю доставлення їжі за адресою.

 • Інші вебпродукти.

Існує чимало фреймворків, що дозволяють створити такі типи вебпроєктів, але Laravel вирізняється своєю особливою гнучкістю та багатими інструментами для розробки.


Сфера застосування фреймворку Laravel

Функціональність

Laravel надає цілі пакети інструментів та готових компонентів для розробки різних видів вебдодатків. Окремо його цінують за сет вдалих рішень для електронної комерції, як “кошик”, обробка платежів, управління замовленнями, система автентифікації та облік користувачів. Також з Laravel легко реалізувати багатомовність та багатовалютність, що дозволяє спростити керування різними версіями контенту і надає інструменти локалізації для взаємодії з користувачами з різних країн.


Безпека

Однією з головних причин, чому Laravel так важливий для власників онлайн-бізнесу, є його орієнтованість на безпеку. Окрім регулярного оновлення коду, він використовує захищені кешовані паролі, які ніколи не будуть збережені у базі даних у вигляді тексту, вбудовані функції безпеки, такі як захист від підробки міжсайтових запитів, запобігання SQL-ін'єкціям та захист від міжсайтових скриптів. Все це допомагає розробникам налаштувати різні рівні безпеки через фільтрацію HTTP-запитів до вебдодатка.


Оскільки кібератаки стають все більш поширеними та хитромудрими, вкрай важливо, щоб вебпродукт був захищений від потенційних загроз і втрати даних.


Швидкість розробки

Чіткий синтаксис відчутно прискорює написання чистого та впорядкованого коду. Laravel дозволяє написати лише декілька строчок коду замість цілої сторінки завдяки продуманій системі маршрутизації, тобто побудові шляхів від запитів юзерів до їх виконання. Це схоже на road map, дорожну карту, яка вже продумана, логічна і не потребує прописання з нуля. Тому й відчутно менше строк коду.


Продуктивність

Laravel відомий швидкістю та ефективністю створення вебпродуктів завдяки вбудованій системі кешування та підтримці асинхронних завдань. Це вкрай важливо для роботи з проєктами, які мають одночасно опрацьовувати великий об’єм даних і багато транзакції, як фінансові додатки чи електронна комерція. Оптимізована архітектура Laravel забезпечує високу продуктивність вебдодатків навіть при великих навантаженнях трафіку. Тому Laravel ідеально підходить для онлайн-бізнесу, де важлива безперебійна та чутлива взаємодія з користувачем.


Екосистема

Laravel — це фреймворк з відкритим вихідним кодом, який доступний для всіх. Завдяки цьому він має велику та активну спільноту розробників, які постійно створюють нові плагіни та розширення. Регулярні зустрічі та світові конференції також дозволяють обмінюватися досвідом та отримати нові знання про останні тренди у розробці. Для талановитих розробників (а, значить, і для бізнесу) — це океан можливостей.


Масштабованість

Ще одна перевага Laravel — масштабованість коду. Зі зростанням бізнесу та збільшенням відвідуваності сайту знадобиться платформа, яка зможе впоратися з додатковим навантаженням без збоїв чи уповільнення. Завдяки своїй логіці Laravel легко масштабується, а нові функції додаються в міру розвитку компанії. Вже на сьогодні для Laravel створено понад 41 000 пакета та розширень, завдяки яким і створюють новітні функції в вебдодатках.


API-інтеграції

Велика кількість пакетів та управління залежностями дозволяє Laravel легко розширювати функціональність вебдодатків шляхом інтеграції сторонніх API.  Це необхідно онлайн-бізнесу, який покладається на платіжні шлюзи, постачальників послуг доставлення та платформи соціальних мереж, що надасть клієнтам, до прикладу, можливість однієї точки входу на всі сервіси чи автоматизовуючи рутинні процеси.


Технічна документація

Команди розробників тішить ретельно розроблена офіційна документація, яка сприяє легкому розумінню та впровадженню складних концепцій коду. А завдяки доступу до ресурсів, навчальних посібників та плагінів, майже не існує задачі, яку б не можна було б вирішити за допомогою Laravel. Це настільки безпроблемний фреймворк, що власники вебпродукту можуть зосередитися на операційних процесах свого бізнесу і не знати, що таке технічні складнощі.


У чому секрет успіху Ларавел?

Простота платформи в поєднанні з потужними функціями та детальною технічною документацією допомагає створювати виняткові вебпроєкти. Давайте подивимося на основні компоненти Laravel.


Інструмент Object-Relational Mapping

Інструмент об'єктно-реляційного відображення (ORM) дозволяє працювати з базами даних у більш інтуїтивно зрозумілий та об'єктноорієнтований спосіб, полегшуючи керування даними та маніпулювання ними. Laravel також постачається з вбудованою системою міграції, через яку розробники легко оновлюють та змінюють схему бази даних без складних SQL-запитів, що економить час.


Шаблонізатор Blade

На Blade розробляються динамічні та багаторазові макети на основі умовних операторів та циклах. Це дозволяє швидко змінювати зовнішній вигляд сайту, адаптуючись до мінливого цифрового ринку і нових побажань користувачів.


Інтерфейс Artisan

Інтерфейс командного рядка Artisan надає доступ до функцій та інструментів Laravel, таких бази даних, модульне тестування та автентифікації та авторизації користувачів. Також цей інтерфейс бере на себе більшість тих повторюваних і громіздких завдань з кодом, які багато розробників уникають виконувати вручну.


Бібліотека Authentication

Laravel оснащений попередньо встановленими бібліотеками та модулями, які допомагають пришвидшити процес розробки. Наприклад, бібліотека Authentication має функції відстеження користувачів, хешування Bcrypt та захист від CSRF (несанкціонованих запитів), тобто визначає привілеї та обмеження доступів у користувачів.


Патерни Observer та Event system

Laravel має гнучку систему подій, яка може бути корисно для співпраці з командою програмістів. А також реагувати на них, не втручаючись у конкретні деталі технічної реалізації. Для розробників такі патерни зручні для визначення власних, запланованих завдань в самому фреймворку.


Процеси Database Migrations

В Laravel кожен крок зміни схеми бази даних зберігається у вигляді міграційних файлів, тому легко вести систему контролю версій і відстежувати зміни коду для злагодженої командної роботи над проєктом.


Unit-тестування

Laravel надає вбудовану підтримку тестування з використанням бібліотеки PHPUnit. Це дозволяє розробникам писати тести для свого додатка, переконатися в його правильній роботі, і запобігти появі помилок у майбутньому. Таке тестування допомагає виявити та виправити помилки на ранніх етапах розробки та бути впевненим, що нові зміни чи код не порушують створену раніше функціональність.


Підсумовуючи

Принцип Laravel — "робити простіші речі просто, а складні — можливими". Елегантний синтаксис, модульна архітектура, вбудовані функції безпеки та велика спільнота роблять його вибором для розробників, які прагнуть створити швидкі, масштабовані та безпечні вебсайти. Але Laravel — це лише інструмент, і для створення надійного і швидкодіючого вебпродукту потрібні майстри. Наша команда Asabix має глибоку експертизу в роботі з високонавантаженими та складними вебпроєктами, побудові правильної архітектури та оптимізації коду. Тому якщо ви шукаєте надійного партнера у сфері веброзробки, наша команда допоможе вивести ваш онлайн-бізнес на новий рівень! 

Наступна стаття Що таке вебдодатки та як вони функціонують?
Попередня стаття Крос-браузерна верстка — що це означає?
Давайте обговоримо ваш проєкт
Натискаючи кнопку "Відправити", ви погоджуєтеся з обробкою персональних даних. Детальніше
Блог
#0000

Читайте також інші статті в нашому блозі

Навіщо потрібна CRM-система: поняття, переваги, різновиди
22 Лют, 2024
CRM — це програмне забезпечення для автоматизації та керування взаємодією з клієнтами. Тут в електронному вигляді зберігаються всі дані про історію замовлень та продажів, про кожного клієнта та його уподобання, а також про попередні взаємодії бренду зі споживачем.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Що таке Laravel? Огляд переваг для веброзробки - Зображення №5
Yii або Laravel: що краще для вашого проєкту?
02 Січ, 2024
Завдяки технологічному розвитку, писати на PHP код з нуля тепер не обов'язково: існує безліч фреймворків — готових моделей, «шаблонів» для програмних платформ, серед яких найпопулярнішими стали Yii2 і Laravel. У чому їхня відмінність і який із фреймворків для створення продукту обрати? Розповідаємо та порівнюємо структури в цьому матеріалі.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Що таке Laravel? Огляд переваг для веброзробки - Зображення №6
Що таке PWA: детальна інструкція зі зразками коду
26 Лют, 2024
PWA, або Progressive Web Apps, — це вебдодатки, які поєднали в собі все найкраще з вебсайтів і мобільних додатків. Схожі на нативні за своїм функціоналом, вони працюють на будь-якому пристрої, де є веббраузери.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Що таке Single Page Application?
06 Бер, 2024
Останнім десятиліттям з'явилася величезна кількість вебдодатків на будь-який смак. Всі вони об'єднані фокусом на легкій, навіть витонченій взаємодії з користувачем: швидке завантаження, максимально інтуїтивний інтерфейс і безшовна взаємодія.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
 
Контакти
#0000

Готові розпочати? Зв'яжіться з нами!

Телефон:
+38 (096) 880 99 00
Адреса:

Україна, Житомир
вул. Вітрука 9в

Графік:

Пн – Пт 9.00 – 19.00

Телефон:
+48 570 337 815
Адреса:

Poland, Warsaw, 00-842
Łucka street 15/204

Графік:

Пн – Пт 9.00 – 19.00

 
 
Зв'яжіться з нами
#0000

Залишилися запитання?

Будь ласка, заповніть форму нижче і наші спеціалісти зв'яжуться з вами якнайшвидше!
Натискаючи кнопку "Відправити", ви погоджуєтеся з обробкою персональних даних. Детальніше.