Що таке enterprise-розробка? - Зображення №1
01

Що таке enterprise-розробка?

Зміст:
Як вам стаття?
Дякуємо за відгук!
5.0
Переглядів: 117

На певному етапі свого зростання сучасні підприємства мають вже досить складні процеси.


Чим вище компанії знаходяться за своїм рівнем розвитку від стартапу, тим більше у них співробітників і тим більш комплексними стають бізнес-операції. Взаємодія з клієнтами та партнерами стає схожою на часовий механізм, де всі частини тонко взаємодіють одна з одною.


В чому й полягає найбільший виклик для ІТ-команди: створити такий продукт, який буде одночасно і добре спроектованим, і достатньо простим у використанні співробітниками з різним рівнем підготовки. А ще відповідати всім вимогам безпеки та мати павутину інтеграцій з наявною інфраструктурою компанії. І в цій статті ви дізнаєтеся, що таке enterprise розробка та як розумно підійти до вибору технологій для такого рішення.


Види ентерпрайз розробки: від інтранет систем до комплексних платформ

Якщо говорити просто, ентерпрайз це ті компанії, де вже є багаторівнева організаційна ієрархія та мережа департаментів. В залежності від індустрії та фокусу, підприємствам потрібен свій власний, тонко налаштований навігаційний центр. Він може бути створений за моделлю ERP, CRM чи ECM, або індивідуальної мультисистеми:


Види ентерпрайз розробки

Якщо заглибитись детальніше, найпопулярнішими сьогодні є такі варіанти корпоративних рішень:


  • SCM-системи, або Supply Chain Management, утримують логістичні процеси в балансі: закупівлі, зберігання, постачання. Завдяки ШІ-інтеграціям, такі системи вже також залучають прогнозну аналітику, що дозволяє розподіляти ресурси, контролювати запаси та координувати роботу з постачальниками.
  • CRM-системи, або Customer Relationship Management "пам’ятає" всіх клієнтів, підказує, коли писати їм листа, і навіть знає, хто готовий зробити замовлення прямо зараз. Все це відбувається завдяки консолідації програми даних про клієнтів у єдину платформу, об’єднаній історії взаємодії та аналізу поведінкових патернів (що теж можливо посилити завдяки інтеграції ШІ).
  • ERP-системи, або Enterprise Resource Planning, контролюють фінанси, виробництво, логістику та людей в єдиній екосистемі. Тут об’єднані в єдине цифрове середовище модулі бухгалтерського обліку, прогнозного планування, управління активами та контролю витрат.
  • HRM-системи, або Human Resource Management допомагають звільнити HR-директорів від такої рутини, як нарахування зарплат, оцінка ефективності рекрутинга і команд, та інше. Така система відображає усі етапи роботи з персоналом, від найму до управління продуктивністю, розрахунку компенсацій та розвитку кар’єри.
  • Інтранет-системи потрібні для злагодженої командної роботи, об’єднуючи в собі корпоративні месенджери, управління завданнями, системи електронного документообігу, та аналітику активності персоналу.
  • BI-системи, або Business Intelligence, перетворюють дані бізнесу на конкретні інсайти і відображають їх на інтерактивних дашбордах. В цьому зазвичай беруть участь інтегровані моделі машинного навчання, прогнозна аналітика та AI-інструменти, інтегровані прямо в систему. А ще показують тренди та передбачають ризики.

У світі ІТ Enterprise розробка це — процес створення програмного забезпечення для підприємств, де потрібна підтримка бізнес-процесів, управління даними та інтеграція чималої кількості сервісів. Кожен з інструментів такої екосистеми — це рівень контролю, який дозволяє бізнесу масштабуватися без хаосу.


Самі технології для розробки щодня стають ще потужніше: хмарні рішення, API-орієнтована архітектура та AI-алгоритми відкривають нові можливості для автоматизації бізнес-процесів, тому технічна екосистема стає ще більш гнучка та адаптивна.


В чому недолік готових, шаблонних систем?

Готові багатофункціональні SaaS-продукти — не завжди зручне рішення для ентерпрайзу, оскільки часто мають надлишковий функціонал "для всього, що раптом знадобиться". Це не тільки ускладнює роботу, а й впливає на швидкість роботи платформи. Також не всім до вподоби повна залежність від сторонніх постачальників, політика і прайс яких зазвичай мінливі.


Окремий суттєвий недолік — це сприйнятливість до масштабних кібератак на відомі сервіси. І, нарешті, готове рішення не надає підприємствам жодних унікальних конкурентних переваг, тоді як кастомні рішення, як гоночні машини після тюнінгу, мають зовсім інший рівень у швидкості, керованості та надійності.


Тому частіше замовляють індивідуальну enterprise розробку рішення, архітектура якого спеціально створена під карту бізнес-процесів компанії. Немає ні надлишковості, ні обмежень, ні "дубових" модулей, ні плагінів, що конфліктують між собою. Такий продукт адаптується під бізнес, а не навпаки.


Окрім того, вже доведено, що кастомний ентерпрайз-продукт значно вигідніший в довгостроковій перспективі. Бо не зважаючи на початкові витрати на нього, він значно дешевший у підтримці та не має щомісячних платежів.


В чому полягає майстерність enterprise розробки?

Найбільша відмінність enterprise розробки від інших видів у тому, що вона розрахована на те, що обрані технології будуть підтримуватися і розвиватися не менше 5 років. А підібрати такі не так й просто, з огляду на те, наскільки стрімко змінюється ІТ-ринок.


А вимог до enterprise продукту немало:


  • Масштабованість. Програмне забезпечення рівня enterprise має зростати разом з бізнесом і витримувати всі навантаження. Враховуючи сучасні цифрові тенденції та цілком нормальну мінливість бізнес-логіки, об’єми даних і кількість користувачів здатні зростати в геометричному прогресі. Саме тому для вебверсій часто використовують Laravel (PHP) або ASP.NET, для десктопу — .NET / WPF, для мобільних рішень — .NET MAUI.
  • Готовність до інтеграцій. В enterprise розробці важливо з’єднати всі інформаційні потоки з різних місць в один хаб, щоб власники бізнесу мали чітку картину їх процесів і могли швидко приймати рішення. І зазвичай йде мова про досить складні інтеграції з іншими системами, як CRM, ERP, HRM, SCM, бухгалтерським обліком, BI-аналітикою та різними корпоративними інструментами. Причому на виході очікується, що система має працювати як єдине ціле з уніфікацією всіх звітів.
  • Високий рівень безпеки. Enterprise технології з самого початку обираються з фокусом на безпеку і відповідність вимогам регуляторів, як GDPR, ISO 27001 та їм подібним. Причому все частіше стає необхідним приєднання IoT-пристроїв, для моніторингу своїх операцій у єдиній, добре побудованій інфраструктурі, а їх використання також додає складності в плані безпеки.
  • Надійність. Головна відповідальність команди підрядника в тому, щоб обрані технології не тільки були в тренді, але й не виявилися потім нікому не цікавими через рік, і пошук програмістів-підрядників не став проблемою. З нашого досвіду, найбільше в enterprise розробці цінується простота впровадження подальших змін.
  • Обслуговування. І розгортання, і підтримка enterprise-систем складніша, ніж у більшості некорпоративних програм.

Через такі вимоги enterprise розробка вимагає високої експертизи, оскільки будь-які помилки чи збої системи критичні для такого рівня підприємств, як enterprise.


Але сама майстерність enterprise-розробки полягає не лише у виборі технологій, а в побудові проактивного підходу до архітектури, безпеки та масштабування. Саме це визначає життєвий цикл рішення. Тому в нашій практиці ми також приділяємо увагу таким аспектам:


  • У процесі розробки ми працюємо за чеклістами безпеки, де чітко прописано вимоги до паролів користувачів (мінімальна довжина, наявність спецсимволів), обов’язковість 2FA та перевірка рівнів доступу до інформації.
  • На рівні серверної інфраструктури ми застосовуємо інструменти на кшталт OpenVAS чи Imunify360 для сканування вразливостей, Graylog для централізованого логування, та WAF (Web Application Firewall) для фільтрації запитів і блокування підозрілої активності.
  • Також при необхідності під’єднуємо Cloudflare як зовнішнього проксі-сервісу для захисту від DDoS-атак, керування DNS та фільтрації трафіку. А для контролю доступу до внутрішньої інфраструктури використовуємо VPN із прив’язкою до статичних IP-адрес, що дозволяє чітко визначити, з яких джерел відбувається доступ.

Усе це — частина правильного системного підходу до безпеки рівня enterprise. Така проактивна політика дозволяє нашим enterprise-рішенням залишатися стійкими до загроз та відповідати сучасним вимогам регуляторів.


Вдалий вибір технологій: чому це так важливо?

Сучасні технології відкривають нові горизонти для створення надійних, масштабованих enterprise-рішень.


Серед перевірених часом технологій, що найчастіше застосовуються в складних корпоративних системах, виділяють .NET (зокрема ASP.NET для вебу, WPF для десктопу та MAUI для кросплатформених застосунків), а також Laravel (PHP).


.NET для десктопних застосунків:


  • Глибока інтеграція з Windows-середовищем. Якщо ваша інфраструктура побудована на Windows, .NET "розуміє" її зсередини – доступ до системних ресурсів, робота з Active Directory, використання Windows Services тощо.
  • Стабільність і продуктивність. Системи на .NET здатні витримувати великі обсяги обчислень чи обробки даних, що важливо для фінансової аналітики, промислового ПЗ та інших "важких" десктоп-рішень.
  • Екосистема від Microsoft. Вам доступні готові бібліотеки, офіційні інструменти безпеки, фреймворки. Це суттєво прискорює розробку та полегшує подальшу підтримку.

ASP.NET на .NET для вебрішень:


  • Висока продуктивність. Завдяки оптимізованому рушію ASP.NET забезпечує швидкий відгук навіть при великій кількості одночасних користувачів.
  • Вбудована безпека. У фреймворк інтегровані сучасні механізми захисту від типових атак (SQL injection, CSRF тощо), а також зручна інтеграція з Azure та іншими хмарними сервісами.
  • Архітектурна гнучкість. ASP.NET підтримує як монолітну, так і мікросервісну архітектуру, дозволяючи масштабувати рішення відповідно до потреб enterprise-підприємства.

Laravel (PHP) для вебдодатків:


  • Швидкий старт і проста підтримка. PHP популярний, тож легко знайти фахівців. Laravel має інтуїтивний синтаксис, що спрощує вхід у проєкт.
  • Велика спільнота та безліч пакетів. Широкий вибір модулів (e-commerce, API-інтеграції, аналітика тощо) пришвидшує розробку.
  • Безпека та стандартизація. "З коробки" Laravel пропонує механізми для захисту від XSS, CSRF, SQL injection, а також гнучку систему міграцій бази даних.

Ще більше: сама enterprise розробка сьогодні вже далеко за своїми можливостями, ніж була колись. Функціональні можливості таких платформ значно розширились завдяки штучному інтелекту та машинному навчанню, які миттєво навчаються на великих обсягах даних.


Це:

  • ШІ-агенти в управлінні бізнес-процесами, які виконують команди, аналізують, прогнозують і навіть вже навчились приймати рішення без постійного втручання людини. Вони вміють передбачати потреби бізнесу на основі історичних даних, персоналізувати комунікацію з клієнтами, аналізують продуктивність співробітників та надавати дієві поради щодо доцільності маркетингових стратегій.
  • ШІ-асистенти для персоналізації досвіду в корпоративних платформах, NLP-моделі для розуміння намірів користувачів, та AI-алгоритми, що підлаштовують інтерфейси та робочі процеси під конкретного користувача.
  • ШІ-алгоритми для моментального аналізу великих обсягів, завдяки чому вдається зробити передбачення дефіциту товарів чи подібних моментів без окремих складних запитів. Також такі алгоритми швидко обробляють скановані документи й аудіозаписи та працюють з голосовими командами.

Але є одне "але": і штучний інтелект, і машинне навчання ідеально працюють лише за умови ідеальних даних, а це може забезпечити лише якісна бекенд-розробка.


Які кроки та терміни корпоративної розробки?

Розробка ентерпрайз-рішень — це процес, який починається з ідеї, проходить через ретельне планування, дизайн і тестування, а закінчується успішним запуском і впровадженням у бізнес-процеси.


У Asabix ми використовуємо методології для створення структурованого процесу enterprise розробки. Наведемо приклад розробки корпоративного програмного забезпечення, що спирається на шестикроковий життєвий цикл (SDLC). Software Development Life Cycle визначає чітку послідовність етапів. Ось як відбувається цей процес:


  • Відкриття. Це початковий етап, на якому обговорюються основні цілі, проблеми та вимоги, які майбутнє рішення має вирішити. Що саме має робити система?
  • Планування. Далі сторони поглиблено вивчають інформацію, зібрану під час відкриття. Коли зрозуміло, що потрібно, настає час визначити, як це реалізувати. На цьому етапі складається дорожня карта проєкту, визначаються вимоги до системи. Аналізуються ризики: що може піти не так, і як цьому запобігти. На виході має вийти чіткий, детальний план для розробників.
  • UI/UX дизайн. Коли відомо, які задачі має вирішувати enterprise розробка, розпочинається робота над зовнішнім виглядом і логікою взаємодії користувача із системою. Розробляється логіка взаємодії: які кнопки куди ведуть, як організовані процеси? Фахівці з UI (User Interface) та UX (User Experience) готують ескізи, прототипи та макети, аби зберегти баланс між зручністю, швидкістю доступу до функцій і візуальною привабливістю.
  • Розробка. Це найбільш технічний і трудомісткий етап. Команда працює над створенням робочого застосунку відповідно до специфікацій і дизайну. Програмісти пишуть бекенд (логіка, бази даних, API), створюється фронтенд — інтерфейс, з яким взаємодіють користувачі. Останніми інтегруються зовнішні сервіси, як платіжні системи, аналітика, CRM тощо. І все це відбувається поетапно, щоб потім його можна було легко тестувати і вдосконалювати.
  • Тестування. Після написання коду готове ПЗ проходить всебічну перевірку. Чи всі кнопки, форми та процеси працюють правильно? Чи витримає система тисячі користувачів одночасно? Чи немає вразливостей для хакерських атак? Знайдені недоліки усуваються, після чого проводяться додаткові цикли тестування — поки система не досягне потрібного рівня якості.
  • Розгортання. Коли продукт готовий і протестований, його можна впроваджувати в бізнес-процеси і відбувається остаточна інтеграція з ІТ-інфраструктурою. Сюди належить переміщення систем "онлайн", імпорт або міграція даних, реєстрація користувачів, налаштування доступу та підключення суміжних сервісів.

Саме завдяки цим шести крокам SDLC корпоративні рішення набувають належної якості, надійності й цілком відображають бізнес-вимоги, які стояли перед підприємством на початку проєкту. І, в залежності від складності бізнес-процесів, повна розробка продукту може тривати від 3-4 місяців.


З чого почати?

В Asabix ми інтегруємо AI-моделі ще на рівні архітектури, яка сам по собі бездоганно виконана. Завдяки API-інфраструктурі, мікросервісній архітектурі та AI-движкам, ми створюємо корпоративне ПЗ, яке еволюціонує разом із бізнесом.


Якщо ви шукаєте вендора-підрядника для цієї задачі, це саме ті якості команди розробки, які неможливо оцінити по комерційній пропозиції. Це терплячість, старанність, прагнення до якості та особливий рівень відповідальності. Гарним показником цього є середній термін співпраці з компанією. Це зважений вибір технологій, ретельне ведення документації розробки, постійне перебування на зв’язку для всіх питань. Так ви будете впевнені, що ваша enterprise-платформа не тільки стильна і добре функціонує сьогодні, але залишиться таким і через рік, і підтримати його кодову базу ви зможете з будь-якою командою завдяки її якості.


Якщо ви бажаєте такий рівень якості і безпеки enterprise розробки, збагаченою сучасними інноваціями, як AI для автоматизації задач та аналітики, звертайтесь до нас!

Попередня стаття Що таке MVP проєкту і в чому його цінність для бізнесу?
Давайте обговоримо ваш проєкт
Натискаючи кнопку "Відправити", ви погоджуєтеся з обробкою персональних даних. Детальніше
Блог
#0000

Читайте також інші статті в нашому блозі

Що таке PWA: детальна інструкція зі зразками коду
26 Лют, 2024
PWA, або Progressive Web Apps, — це вебдодатки, які поєднали в собі все найкраще з вебсайтів і мобільних додатків. Схожі на нативні за своїм функціоналом, вони працюють на будь-якому пристрої, де є веббраузери.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Що таке enterprise-розробка? - Зображення №6
Аутсорс та аутстаф: різниця та особливості
20 Лип, 2023
Сучасні компанії зіштовхуються з потребою швидкого та ефективного розроблення програмного забезпечення та інших ІТ-проєктів.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Що таке enterprise-розробка? - Зображення №7
Yii або Laravel: що краще для вашого проєкту?
02 Січ, 2024
Завдяки технологічному розвитку, писати на PHP код з нуля тепер не обов'язково: існує безліч фреймворків — готових моделей, «шаблонів» для програмних платформ, серед яких найпопулярнішими стали Yii2 і Laravel. У чому їхня відмінність і який із фреймворків для створення продукту обрати? Розповідаємо та порівнюємо структури в цьому матеріалі.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Навіщо потрібна CRM-система: поняття, переваги, різновиди
22 Лют, 2024
CRM — це програмне забезпечення для автоматизації та керування взаємодією з клієнтами. Тут в електронному вигляді зберігаються всі дані про історію замовлень та продажів, про кожного клієнта та його уподобання, а також про попередні взаємодії бренду зі споживачем.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
 
Контакти
#0000

Готові розпочати? Зв'яжіться з нами!

Телефон:
+38 (096) 880 99 00
Адреса:

Україна, Житомир
вул. Вітрука 9в

Графік:

Пн – Пт 9.00 – 19.00

Телефон:
+48 570 337 815
Телефон:
+17 377 101 449
Адреса:

Poland, Warsaw, 00-842
Łucka street 15/204

Графік:

Пн – Пт 9.00 – 19.00

 
 
Зв'яжіться з нами
#0000

Залишилися запитання?

Будь ласка, заповніть форму нижче і наші спеціалісти зв'яжуться з вами якнайшвидше!
Натискаючи кнопку "Відправити", ви погоджуєтеся з обробкою персональних даних. Детальніше.