img
scroll
#

Аутсорс та аутстаф: різниця та особливості

Uk Ru En
Стаття
#0002
outsource-outstaff

Сучасні компанії зіштовхуються з потребою швидкого та ефективного розроблення програмного забезпечення та інших ІТ-проектів. Однак, не завжди є можливість сформувати повноцінну внутрішню команду для виконання всіх завдань. Тому ми прийняли рішення надати відповідь на питання: що таке аутстаффінг та аутсорсинг, щоб ви могли ознайомитися з новими методами залучення спеціалістів.Аутсорсинг: визначення та особливості

Аутсорсинг (Outsourcing) - це стратегія, за якою певні функції або завдання компанії передаються постачальнику послуг, який спеціалізується у відповідній галузі. Цей підхід передбачає делегування відповідальності за виконання проектів або завдань команді експертів, які діють поза замовницькою організацією.Особливості аутсорсингу

 1. Використання аутсорсингу дозволяє оптимізувати витрати на пошук, найм та підтримку персоналу, а також на створення та підтримку необхідної інфраструктури для виконання завдань.
 2. Постачальники аутсорсингових послуг мають глибокі знання та експертизу у своїй галузі, що гарантує надання високоякісних рішень та професійної думки.
 3. Завдяки готовій команді спеціалістів, аутсорсинг сприяє скороченню часу, необхідного для розробки та впровадження проектів.
 4. Аутсорсинг розширює межі співпраці, надаючи можливість працювати з постачальниками послуг з різних країн та регіонів. Це відкриває доступ до різноманітних талантів та ресурсів, які можуть бути недоступні в межах національних кордонів.
 5. Аутсорсинг є ефективним інструментом для управління ризиками в компаніях. Передаючи виконання завдань сторонньому представнику, бізнес також переносить на нього пов'язані з цим ризики та відповідальність.

Приклади використання аутсорсингу

 • Підприємства можуть аутсорсити розробку та підтримку своїх веб-сайтів, щоб сконцентруватися на своїй основній діяльності. Розробники будуть працювати над проектами віддалено.
 • Компанії можуть замовити технічну підтримку користувачів або обслуговування обладнання, щоб зменшити навантаження на свій персонал.
 • Організації можуть передати бухгалтерію, податкове обслуговування та фінансовий аналіз професійним аутсорсинговим партнерам.

Аутстаффінг: визначення та особливості

Аутстаффінг (Outstaffing) - це бізнес-модель, при якій компанія наймає співробітників через сторонню організацію або посередника, щоб вони працювали на їхніх проектах, але формально залишаються співробітниками партнера, який надає послуги.Особливості аутстафінгу

 1. Компанія-замовник має повний контроль над командою та процесами роботи, оскільки спеціалісти аутстаффінгу є частиною внутрішньої команди.
 2. Відсутність прямих трудових договорів з ІТ-спеціалістами, які виконують роботу, є однією з головних переваг. Аутстаффінгова компанія бере на себе всі питання, пов'язані з кадровим та бухгалтерським обліком, що дозволяє замовнику уникнути необхідності розбиратися у потенційних трудових суперечках, нарахуваннях заробітної плати та інших аспектах.
 3. Аутстаффінг дозволяє бізнесу масштабувати та змінювати склад команди згідно з поточними потребами проекту.
 4. Аутстаффінг дозволяє інтегрувати спеціалістів у корпоративну культуру компанії-замовника, що сприяє більш глибокому взаємодії та спільній роботі.
 5. Аутстаффінг є ідеальним рішенням для клієнтів, у яких постійно змінюються вимоги до розробки. Команда аутстаффінгу завжди доступна і готова приступити до написання коду згідно з новими запитами.

Приклади використання аутстафінгу

 • Розширення команди програмістів: компанія може аутстаффіти розробників, щоб посилити свою команду при виконанні проектів.
 • Контроль якості: замовники можуть наймати аутстафферів для проведення тестування програмного забезпечення та контролю якості продуктів або послуг.
 • Управління проектами: аутстаффінг дозволяє наймати досвідчених проектних менеджерів для ефективного керування проектами.

Різниця між аутсорсингом та аутстаффінгом

Критерій Аутсорсинг Аутстаффінг
Відповідальність Виконання завдань компанією-постачальником послуг Виконання завдань спеціалістами усередині команди
Контроль Обмежений контроль з боку замовника Повний контроль з боку замовника
Гнучкість Гнучкість у зміні розміру команди та кількості завдань Гнучкість у зміні розміру команди та кількості завдань
Конфіденційність  Довіра щодо конфіденційної інформації  Вищий рівень контролю за конфіденційною інформацією

Як зробити вибір між аутсорсингом та аутстаффінгом?

 • Проект потребує швидких та недовготривалих людських ресурсів: аутсорсинг може бути бажаним вибором. 
 • Проект, що має глибоку бізнес-логіку, потребує значного часу від розробників, щоб розібратися у всіх його аспектах. Тому варіант з аутстафінгом є більш бажаним.
 • Оплата послуг аутсорсинговому партнеру значно економічніша порівняно з наймом IT-спеціалістів на штатній основі. 
 • У компанії-замовника відсутній менеджер проекту, а сам директор не має достатньо часу для управління проектом, то в даній ситуації найкращим рішенням буде делегувати виконання задач сторонньому аутсорсеру.

Висновок

Аутсорсинг і аутстаффінг - це дві різні моделі, які дозволяють бізнесу отримати доступ до спеціалізованих навичок та ресурсів для виконання проектів. Аутсорсинг надає гнучкість і економічну ефективність, тоді як аутстаффінг забезпечує повний контроль і інтеграцію спеціалістів усередині команди. При виборі між ними потрібно враховувати потреби та цілі компанії. У кінцевому підсумку, правильний вибір допоможе досягти успіху в розробці проектів і досягненні бізнес-цілей.


Блог
#0002

Статті, які можуть вас також зацікавити

Що таке верстка сайту простими словами?
У цій статті ми розглянемо поняття верстки, її складові, а також її важливість та невід'ємну роль у веб-індустрії.
CMS або фреймворк - що вибрати?
CMS або фреймворк - що вибрати?
У наш час, коли технології все більше та більше проникають у наше повсякденне життя, актуальність питання "фреймворк чи CMS?" стає все більш очевидною.
Як підключити API Paypal?
Як підключити API Paypal?
PayPal - це один з найбільш інноваційних і популярних платіжних сервісів, який змінив уявлення про фінансові транзакції в інтернеті.
Що таке вебдодатки та як вони функціонують?
Є декілька думок з приводу вебдодатків – деякі вважають, що це всі сайти, а деякі, що до них відносяться лише ті, що дозволяють користувачам взаємодіяти з інтерфейсом та даними.
Зв'яжіться з нами
#0013

Готові розпочати? Повідомте нас про це!

Телефон:
+38 (096) 880 99 00
Адреса:

Україна, Житомир
вул. Вітрука 9в

Графік:

Пн-Пт 9.00 - 19.00

Телефон:
+48 570 337 815
Адреса:

Poland, Warsaw, 00-842
Łucka street 15/204

Графік:

Пн-Пт 9.00 - 19.00

Зв'яжіться з нами
#0000

Залишилися запитання?

Будь ласка, заповніть наведену нижче форму, і наші спеціалісти зв'яжуться з вами якнайшвидше!
Обов'язкове поле
Обов'язкове поле
Обов'язкове поле
Обов'язкове поле