Адаптивний сайт: актуально та ефективно - Зображення №1
01

Адаптивний сайт: актуально та ефективно

Зміст:
Як вам стаття?
Дякуємо за відгук!
4.9
538 Переглядів

Сьогодні швидкість життя вища, ніж кілька десятків років тому, у зв'язку з чим час став одним із найцінніших ресурсів. Існування мобільних гаджетів дає можливість використовувати час з максимальною користю. Згідно з даними статистичних досліджень з кількох незалежних джерел, частка трафіку з мобільних пристроїв на сьогодні становить понад 75%, і найближчими роками ця цифра лише зростатиме. З цього випливає, що якщо ваш сайт досі не адаптований під мобільні девайси, ви постійно втрачатимете користувачів.


Досягти коректного відображення сторінки сайту на різних мобільних пристроях можна кількома шляхами. Респонсив-дизайн та мобільна версія вебсайту – вже не актуальні, тому докладно на них зупинятись не будемо. У цій статті піде мова про адаптивну верстку сайтів.Адаптивна верстка сайту

Адаптивний дизайн сайту – це структура, яка підлаштовується під тип девайсу, на якому користувач увійшов на сайт. У процесі верстки одного сайту може бути розроблено декілька макетів для оптимального відображення на будь-яких гаджетах: смартфонах, планшетах, ноутбуках та стаціонарних ПК.


Зверстаний таким способом сайт автоматично визначає тип пристрою, на якому відображається зараз, і реагує на ширину екрану. Усі елементи сторінки змінюють розмір та розташування таким чином, щоб забезпечити максимальну зручність для користувача без необхідності скролити або збільшувати окремі фрагменти. Другорядні блоки будуть приховані, ключові блоки виведені на передній план, кнопки збільшуються для полегшення навігації по сайту.Переваги адаптивної верстки

На сьогодні саме така верстка є оптимальним рішенням для тих бізнесів, які прагнуть покращувати свою репутацію та користувацький досвід. Адаптивна верстка сайтів забезпечує кілька вагомих переваг у порівнянні з гумовою версткою або мобільною версією:

 1. Підвищення ранжування у пошуковій видачі. Наприклад, той же Google віддає перевагу сайтам з адаптивною версткою, вони легше індексуються роботами пошукових систем.
 2. Зменшення відмов користувача. Напевно, ви стикалися з такою ситуацією, коли на ПК сайт виглядає відмінно і зручний у користуванні, а на мобільному пристрої доступний або в урізаному вигляді, або повільно і некоректно працює. У такій ситуації багато користувачів відмовляються від відвідувань цього сайту.
 3. Зростання органічного трафіку. Сайтом, створеним для людей, цікавим та комфортним у користуванні, користувачі охоче ділитимуться, таким чином створюючи для вас безкоштовну рекламу та збільшуючи конверсії.

Крім того, на відміну від мобільних версій адаптивна верстка сайтів дозволяє обмежитися однією адресою, а не двома. Та й вся маса посилань буде зосереджена на одному ресурсі.Вимоги та нюанси адаптивного дизайну

Як правильно робити адаптивну верстку? Під час створення макетів під мобільні пристрої існують певні тонкощі, дотримання яких гарантує коректне відображення:

 1. Відносність одиниць вимірювання для шрифтів та відступів між елементами. У процесі верстки використовуються не фіксовані розміри (кількість пікселів), а відсоткове співвідношення площі, яку займає елемент на екрані, до загальної площі екрану.
 2. Використання при верстці медіазапитів CSS. Вони дозволяють визначати різні стилі для різних розмірів екрану та забезпечують завантаження зображень пропорційно його розміру.
 3. Формат зображень. WebP або JPEG XR забезпечують хорошу якість за меншого розміру файлу, зменшують час завантаження сторінки.
 4. Використання SVG (Scalable Vector Graphics). SVG-іконки можуть змінювати розмір без втрати якості та чіткості.
 5. Бургер-меню. Це іконки у вигляді горизонтальних ліній, при натисканні на які відкривається меню доступу до основних розділів сайту.

У зв'язку зі стрімким збільшенням кількості відвідувачів сайтів з мобільних пристроїв, з'явилося таке поняття, як Mobile-First дизайн. У цьому випадку розробка починається з урахуванням мобільних пристроїв, а потім масштабується для великих екранів.


Для оптимізації швидкості завантаження в процесі верстки застосовується технологія АМР від Google, головна мета якої – пришвидшення завантаження змісту сторінок сайту на мобільних пристроях. Досягти цього вдається за допомогою використання спеціалізованих бібліотек HTML, CSS, JavaScript, які оптимізовані для максимально ефективного завантаження. Верстка за стандартами АМР зазвичай застосовується для новинних, блогерських та інших подібних сайтів, чий контент можна легко адаптувати під цей стандарт. Верстка із застосуванням цієї технології в результаті сприяє підвищенню позицій ресурса в пошуковій видачі, тому що Google враховує в тому числі і швидкість завантаження, а також покращує користувацький досвід.


Грамотне поєднання в процесі верстки сучасних інструментів та практик дозволяє створювати продукт, що повністю відповідає запитам сучасного користувачаДіагностика якості адаптивності

Перевірити після верстки, наскільки працездатними на різних пристроях виявляться зверстані макети, можна на спеціальних сервісах. Один із них – Lighthouse, який є одним із інструментів Google.


Можливості та функції Lighthouse:

 • аудит вебсторінок за різними критеріями, наприклад, продуктивність завантаження, використання ресурсів, доступність сторінки, семантика HTML та інших;
 • формування звітів про продуктивність сайту, рекомендації щодо оптимізації картинок, мінімізації та об'єднання файлів CSS та JavaScript;
 • перевірка відповідності сторінки рекомендаціям пошукової оптимізації;
 • перевірка безпеки сайту або програми згідно з критеріями сервісу;
 • можливість використання командного рядка для автоматизації процесу аналізу сайту.

За допомогою Lighthouse можна аналізувати продуктивність сайту на мобільних пристроях, що особливо важливо у контексті адаптивної верстки.Переваги співпраці з Asabix

Ми націлені на результат і для цього використовуємо найсучасніші практики та інструменти.


Верстка сайту ведеться з урахуванням усіх існуючих типів мобільних пристроїв, а також кросбравзерності та кросплатформенності. Це означає, що створені нами сайти однаково естетично виглядатимуть і працюватимуть як на різних бравзерах: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Microsoft Edge і навіть Internet Explorer, так і на платформах Android та iOS.


Для забезпечення кросбравзерності при верстці ми використовуємо кілька методів:

 • Тестування у різних бравзерах, щоб переконатися, що всі функції працюють правильно та зберігається зовнішній вигляд ресурсу.
 • Використання при верстці стандартів W3C, дотримання рекомендацій щодо стилів CSS, макетів HTML та правильного використання JavaScript.
 • Для тестування готового продукту наші qa-спеціалісти використовують різні сервіси – browserstack.com, Lighthouse, а також реальні мобільні пристрої: iPhone, Samsung, MacBook, планшети та інші.

Замовляючи верстку у нас, ви отримуєте бездоганно працюючий сайт, адаптований під мобільні пристрої, який стане потужним інструментом для просування вашого бізнесу в інтернеті.

Наступна стаття YII або laravel — що краще?
Попередня стаття Скільки коштує створення інтернет-магазину?
Давайте обговоримо Ваш проєкт
Натискаючи кнопку "Відправити", ви погоджуєтеся з обробкою персональних даних. Детальніше
Блог
#0000

Статті, які можуть вас також зацікавити

YII або laravel — що краще?
02 Січ, 2024
Завдяки технологічному розвитку, писати на PHP код з нуля тепер не обов'язково: існує безліч фреймворків — готових моделей, «шаблонів» для програмних платформ, серед яких найпопулярнішими стали Yii2 і Laravel. У чому їхня відмінність і який із фреймворків для створення продукту обрати? Розповідаємо та порівнюємо структури в цьому матеріалі.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Адаптивний сайт: актуально та ефективно - Зображення №5
Скільки коштує створення інтернет-магазину?
19 Жов, 2023
Створення інтернет-магазину вимагає серйозного підходу, знань у сфері веброзробки, UI/UX дизайну, налаштування сервера і роботи з базою даних.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Адаптивний сайт: актуально та ефективно - Зображення №6
Наш досвід: ресторанна справа та доставка їжі
22 Лют, 2022
У сфері громадського харчування, особливо коли компанія користується популярністю, систематизація замовлень та пропозицій для покупців відіграє важливу роль.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Ключові відмінності між Laravel і Symfony
07 Вер, 2019
В епоху існування великої кількості PHP-фреймворків перед розробником часто виникає питання: який варіант обрати для реалізації свого проекту?
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
 
Зв'яжіться з нами
#0000

Готові розпочати? Повідомте нас про це!

Телефон:
+38 (096) 880 99 00
Адреса:

Україна, Житомир
вул. Вітрука 9в

Графік:

Пн-Пт 9.00 - 19.00

Телефон:
+48 570 337 815
Адреса:

Poland, Warsaw, 00-842
Łucka street 15/204

Графік:

Пн-Пт 9.00 - 19.00

 
 
Зв'яжіться з нами
#0000

Залишилися запитання?

Будь ласка, заповніть наведену нижче форму, і наші спеціалісти зв'яжуться з вами якнайшвидше!
Натискаючи кнопку "Відправити", ви погоджуєтеся з обробкою персональних даних. Детальніше.