Yii або Laravel: що краще для вашого проєкту? - Зображення №1
01

Yii або Laravel: що краще для вашого проєкту?

Зміст:
Як вам стаття?
Дякуємо за відгук!
4.8
1740 Переглядів

Коли виникає необхідність розробки продукту в мережі, як мобільний додаток, інтернет-магазин або сайт, перше, з чим доведеться визначитися, — мова програмування. Серед популярних — Java, Python, JavaScript, Ruby та PHP. Саме останній, PHP, має особливий попит у розробці вебдодатків: наприклад, цю мову використовують такі гіганти, як Facebook, Wikipedia, BlaBlaCar, Nvidia, Tumblr, BBC, DTEK та інші.


Завдяки технологічному розвитку, писати на PHP код з нуля тепер не обов'язково: існує безліч фреймворків — готових моделей, «шаблонів» для програмних платформ, серед яких найпопулярнішими стали Yii2 і Laravel. У чому їхня відмінність і який із фреймворків для створення продукту обрати? Розповідаємо та порівнюємо структури в цьому матеріалі.


Огляд фреймворків Yii2 і Laravel

Щоб об'єктивно оцінити фреймворки Laravel і Yii, спершу варто ознайомитися з їх характеристиками та функціоналом:


Laravel

Фреймворк PHP на MVC шаблоні. Має відкритий вихідний код. Заснований на структурі Symfony та синтаксисі, завдяки чому підходить для створення highload продуктів. Безкоштовний, доступний і потужний фреймворк, який до того ж найпопулярніший у світі. Має велику англомовну спільноту.


Yii

Yii2 — повністю безкоштовний PHP-фреймворк. Yii також має відкритий вихідний код. Об'єктноорієнтована структура з урахуванням MVC. Часто використовується для створення різних продуктів середньої складності. Незважаючи на те, що Laravel згодом витіснив Yii, останній все ще актуальний завдяки своїм унікальним можливостям.


Так чому ж Laravel став популярнішим за Yii? Що ж вибрати — Yii або Laravel? Щоб відповісти на ці питання, почнемо порівняння структури.


Переваги та недоліки фреймворків

Як і будь-який інший продукт, і Laravel, і Yii мають свої сильні та слабкі сторони. Розглянемо кожен фреймворк по черзі.


Laravel

Переваги:

  • Відкритий вихідний код.
  • Безкоштовний та на 100% доступний розробникам.
  • Вбудовані утиліти для завдань, що повторюються (кешування, сесії, автентифікація і так далі).
  • Вбудований збирач скриптів, Sass та Blade для шаблонів.
  • ActiveRecord, який прискорює розробку.
  • Автозавантаження класів.
  • Гнучке формування роутів.
  • Постійне оновлення та розвиток, потужна екосистема, велика документація.

Недоліки

  • Оригінальна документація англійською мовою.
  • Вивчається довше, оскільки фреймворк має більше функціональних можливостей.
  • Відсутність вбудованих генераторів інтерфейсів (можна використовувати інші).
  • Робота на фасадах (IDE не бачить методи деяких класів та видає попередження). Вирішується встановленням плагінів.

А тепер докладніше: Laravel визнаний найпопулярнішим фреймворком, а тому він має величезну англомовну спільноту, де легко знайти відповідь на потрібне питання. У мережі досить багато вже перекладеної інформації, а відповіді на форумах можна перекласти за допомогою онлайн-перекладачів. Ця структура швидко розвивається, а нові її версії виходять вже з виправленням попередніх помилок та недоробок.


Вбудований інструмент збірки Vite значно покращує досвід розробки фронтенду: з його допомогою можна створити середовище розробки для таких фреймворків, як Vue та React, і навіть для «ванільних» JavaScript, TypeScript і Sass.


Тут також доступні й Artisan для управління командним рядком, і інтегрована система модульного тестування phpunit, і ACL плагіни. Чого вартий гнучкий механізм формування роутів, який схожий на механізм Symfony, однак з окремим файлом і класом Route з набором статичних методів.


Висновок: сильних сторін цього фреймворку набагато більше, ніж недоліків. Laravel ідеально підійде тим, хто висуває високі вимоги до майбутнього продукту, але має достатньо часу для його розробки. Продукти на Laravel швидко та легко розширити.


Yii

Переваги:

  • Відкритий вихідний код.
  • Просте встановлення через менеджер пакетів.
  • Легкість вивчення (завдяки меншій функціональності фреймворку).
  • ActiveRecord, який прискорює розробку.
  • Об'єктноорієнтований та MVC фреймворк.
  • Зручна навігація.
  • Генерація CRUD за допомогою інструменту Gii.
  • Ajax-віджети для перевірки даних.
  • Опція автоматичної генерації коду.
  • Збільшення швидкості завантаження сторінок.

Недоліки

  • Нечасті оновлення.
  • Склеєні бібліотеки для фронтенду та бекенду.
  • Обмеженість у створенні високопродуктивних додатків (довго та складно).
  • Монолітність коду (мінус для складних завдань).

Навчитись Yii досить легко навіть маючи базові знання, а велика спільнота стане в цьому в пригоді. Гайди різними мовами також є, що полегшує завдання. Вбудовані рішення для інтерфейсів — однозначно сильна сторона Yii, завдяки яким навіть без особливих навичок можна створити спливні вікна, спойлери та інші елементи.


Згадати варто і генератор моделей, контролерів та уявлень, який визнаний одним із топових серед фреймворків PHP. Yii, до речі, не тільки консольний, як Laravel.


Отже, Yii варто використовувати тим, хто розробляє нескладні продукти зі стандартними адмінпанелями та простою механікою роботи. У такому разі фреймворк Yii дозволить здійснити задумане з невеликими витратами коштів і часу на вивчення технології.


Так що ж вибрати — Yii чи Laravel? Щоб визначити найсильнішого, пропонуємо порівняти фреймворки у різних категоріях.


Yii2 Laravel: порівняння

Вартість розробки

Згідно зі статистикою, розробка на Yii коштуватиме на 20% дешевше, ніж на Laravel. Пов'язано це з тим, що попит на фреймворк Yii нижчий, відповідно нижче і зарплата розробників. Крім того, якщо йдеться про нескладний продукт, на Yii він буде створений і дешевше, і швидше, проте якщо завдання — створити функціональний продукт, то тут фреймворки за бюджетом приблизно на рівних.


Швидкість створення проєкту

Розробка на Yii та Laravel займає +- однакову кількість часу. Швидкість створення проєкту залежить від багатьох факторів, таких як наявність напрацювань та готових рішень у розробника, його досвідченості, організації процесу розробки, складності завдання тощо. Чим простіше проєкт, тим швидше він створюватиметься на обох фреймворках.


Продуктивність

Продуктивність двох фреймворків практично ідентична, проте відмінності помітні під час створення невеликих проєктів: в цьому випадку Yii перемагає, проте з невеликим відривом. Якщо завдання масштабувати + додати широкий функціонал, продуктивність фреймворків буде однаковою.


Розширюваність

За критерієм розширюваності однозначно найкращим визнаний Laravel, оскільки для нього представлено понад 40.237 пакетів та розширень на вебсайті Packagist, тоді як для Yii, своєю чергою, доступно лише 12.240 результатів. Хоча деякі розширення неефективні, найбільше якісних рішень створюється саме для Laravel.


Програми, створені за допомогою Laravel, масштабуються шляхом ефективного використання кешування, організації черг та інших сервісів, які можуть ефективно використовувати хмарні сервіси, чого не скажеш про Yii.


Ресурси

За кількістю доступних документацій, гайдів та інструкцій лідирує Laravel, адже спільнота навколо нього набагато більша, що спрощує розв'язання будь-якої проблеми чи завдання. Кількість людей, які використовують Yii, набагато менше, а доступних матеріалів помітно не вистачає. Yii буде найкращим рішенням тільки для тих, хто абсолютно не знає англійської, а також не використовує перекладач.


Безпека

Здавалося б, лідирувати повинен Yii, проте це не так. Звісно, фреймворк має вбудовані ролі та рівні доступів, однак і на Laravel їх можна додати шляхом використання одного лише пакета від самих розробників фреймворку.


Бази даних

Yii Laravel підтримують однакову кількість баз даних: Microsoft BI, MongoDB, MySQL, PostgreSQL, Redis і SQLite.


Налагодження

І знову перемагає Laravel, адже тут доступний широкий набір вбудованих інструментів, тоді як в Yii переважно доступні сторонні програми в консолі налагодження.


Тестування

Інструментів та утиліт для тестування набагато більше у Laravel, що дає змогу швидко перевірити розробку та вчасно виправити помилки. Фреймворк Yii також має внутрішні інструменти, але їх вистачить лише для «легкої» QA.


Маршрутизація

Процеси маршрутизації практично ідентичні у Yii та Laravel. Маршрутизація, в обох випадках, автоматична, а тому фреймворки однаково сильні за цим критерієм.


Міграція

Що Yii, що Laravel мають повний пакет функцій та утиліт для якісної міграції та розширення структури бази. Обидва фреймворки мають плавне тестування модулів, що практично виключає помилки.


Можливості

За цим критерієм однозначним переможцем є Laravel. Цей фреймворк дає повну свободу розробнику, а також незліченну кількість рішень та способів реалізації. Yii має менше інструментів для тестування, але це не проблема для нескладних бізнес-продуктів.


Підсумок:

Категорії

Yii

Laravel

Вартість

+

-

Швидкість

На рівних

На рівних

Продуктивність

+

-

Розширюваність

-

+

Ресурси

-

+

Безпека

На рівних

На рівних

Бази даних

На рівних

На рівних

Налагодження

-

+

Тестування

-

+

Маршрутизація

На рівних

На рівних

Міграція

На рівних

На рівних

Можливості

-

+

Yii лідирує за двома критеріями, а Laravel — за п'ятьма. Щодо швидкості розробки, безпеки, маршрутизації, міграції та підтримки баз даних, то тут фреймворки абсолютно на рівних.


Результат

Yii — це «швидко» і «нескладно», тоді як Laravel — це продуктивність, складна логіка та особливі вимоги до продукту, тому тут перемагає саме цей фреймворк. Він не має обмежень: на Laravel можна створити як нескладний сайт, так і CRM-систему або величезний маркетплейс.


Yii та Laravel. Застосування у галузях

Щоб точно визначитися та поставити крапку у питанні вибору того чи іншого фреймворку, пропонуємо розглянути галузі, де Laravel та Yii активно використовуються (за даними дослідження SimilarTech):

  • Laravel — комп'ютерні технології та електроніка, бізнес, споживчі послуги, подорожі, туризм, новини та медіа, їжа та напої, e-commerce та шопінг.
  • Yii — наука та навчання, мистецтво та розваги, закон та юриспруденція, здоров'я.

Що це означає? Що Yii особливо ефективний для нескладних продуктів, наприклад сайт онлайн-школи, лендінг фотографа, сайт компанії й так далі. Laravel, завдяки розширюваності та продуктивності, активно застосовується в галузях, де важливий масштаб і ефективність: інтернет-магазини з високою відвідуваністю, додатки зі складною архітектурою, внутрішні корпоративні портали, B2B-проєкти, ERP та інші продукти.


Тепер щодо географії та популярності: існують ресурси, такі як BuiltWith, які збирають статистику та допомагають досліджувати динаміку використання вебтехнологій. Згідно з даними ресурсу, зараз налічується 707.893 активних сайтів на Laravel, з яких більшість було створено у США, Великій Британії та країнах ЄС. На Yii, своєю чергою, у світі створено та активно 135.871 сайтів. Географія використання фреймворку — США, Німеччина, Угорщина, Україна, Нідерланди та Польща.


Знання про Laravel та Yii допоможуть розробникам опанувати затребувані інструменти, а власникам продукту — вибрати фреймворк з більшою кількістю фахівців та дешевшою розробкою.


Laravel може бути кращим вибором для власників бізнесу завдяки своїй популярності, що робить пошук кваліфікованих розробників значно простішим. Зарплати розробників на Yii та Laravel практично однакові, однак кінцева вартість розробки залежатиме від популярності компанії-постачальника послуг, рівня досвідченості спеціаліста, складності завдання тощо.


Приклади використання фреймворків

Завершальною частиною порівняння стане огляд популярних продуктів, створених на Laravel та Yii. Це допоможе визначити, якому ж фреймворку надають перевагу власники величезних бізнесів і успішних компаній.


Laravel

SSYoutube

Сервіс для завантаження відео з популярних платформ, наприклад YouTube, TikTok, Instagram, Facebook та інших, на Laravel. Для отримання відео достатньо скопіювати посилання з потрібним матеріалом, додати його в рядок на сайті та зачекати на появу кнопки «Завантажити». Дозволяє завантажувати відео якістю до 4К у різних форматах. Кількість переглядів — 32 млн на добу.


ТСН

Український медіателеканал з новинами, сайт якого розроблено за допомогою Laravel. Тут публікуються повтори та записи телепередач, новини у форматі відео чи тексту, а також транслюється прямий ефір телеканалу ТСН. Статистика відвідуваності — близько 3 млн переглядів на добу.


Wattpad

Найбільша у світі спільнота сторітелінгу. Налічує 97 млн користувачів. Опубліковані користувачами історії мають шанс стати сюжетом для книги або навіть використовуватися для створення цілих фільмів або серіалів (Wattpad співпрацює з Sony Pictures, Hulu та іншими). Створено за допомогою Laravel. Кількість переглядів — 10.000+ за хвилину.


Laracasts

Продукт на Laravel, де зібрані різні навчальні продукти (подкасти, відео, інструкції та інші) програмування для розробників. Надана інформація, згідно з даними творців проєкту, зібрана 100.000 програмістами та фахівцями. Кількість переглядів — 10.000+ за хвилину.


Warcraftlogs

Вебсайт, на якому представлений аналіз бойових дій у MMO World of Warcraft від Blizzard. Користувачі можуть записувати бої, завантажувати їх на сайт та аналізувати в режимі реального часу. Крім того, на сайті доступні онлайн-стріми, форум та рейди. Кількість переглядів — 10.000+ за хвилину. Створений за допомогою Laravel.


Koel

Сервер для персональних музичних стрімів. Сервіс дозволяє зберігати, додавати та програвати музику, не використовуючи при цьому сховище пристрою. Кількість переглядів — 30.000+ на день.


Цей фреймворк часто використовують відомі світові бренди, як, наприклад, виробник меблевих деталей Blum, виробник бухгалтерського програмного забезпечення Xero, легендарний чоловічий журнал Playboy та інші.


В Україні фреймворк Laravel також використовують такі нішеві бізнес-гіганти, як мережа заправних станцій WOG, магазин косметики та парфумерії «Єва», медичні лабораторії Synevo, «Київстар» (сервіс «Мобільна безпека»), торговий майданчик для держзакупівель E-TENDER, продавець матраців «Світ Матраців» та інші.


Yii

На Урок

Український навчальний продукт для викладачів. Створений на Yii. Відкриває доступ до курсів підвищення кваліфікації, бібліотеки книжок, статей та тестів, вебінарів, інтенсивів, а також ШІ, за допомогою якого можна створити презентацію, чек лист, таблицю, симуляцію розмови та багато іншого. У середньому налічує близько 3 млн переглядів на день.


Codermap

Соціальна мережа для розробників, де можна спілкуватися, ставити та отримувати завдання, працювати над спільними продуктами, пропонувати свої послуги та шукати роботу, а також залишати та читати відгуки. Створено платформу на Yii.


Yii також популярний і в Україні. Так, на Yii написані деякі продукти таких компаній, як банк «ПриватБанк», виробник морозива «Рудь», телеканал ICTV, а також сайти youcontrol.com.ua, protocol.ua, planetakino.ua, shashlikyan.ua та інші.


Як бачимо, прикладів високопродуктивних продуктів на Laravel набагато більше, ніж на Yii, і недарма. Це пояснюється тим, що саме Laravel більше підходить для highload-проєктів, тоді як Yii є оптимальним для простих ІТ-продуктів.


Висновки

Порівнявши Laravel та Yii, рекомендуємо Laravel: для проєктів з високими вимогами до якості, відвідуваності та достатнім часом на розробку, а Yii для проєктів з обмеженим бюджетом та часом, де не потрібна ідеальна логіка і не планується високе навантаження.


Зі свого боку, ми рекомендуємо Laravel, якщо це дозволяє час і бюджет, бо на цьому фреймворку будь-який продукт (маркетплейс, CRM-система або інтернет-магазин) вийде значно якіснішим, структурованішим і продуктивнішим.


Asabix — експерти з розробки на Laravel. Ми з радістю допоможемо реалізувати будь-який продукт якісно та точно. Серед наших фахівців — розробники з величезним досвідом та масштабними кейсами. Крім того, ми також надаємо техпідтримку Yii. Довіртеся професіоналам, адже ми гарантуємо якість!

Наступна стаття Навіщо потрібна CRM-система: поняття, переваги, різновиди
Попередня стаття Адаптивний сайт: актуально та ефективно
Давайте обговоримо ваш проєкт
Натискаючи кнопку "Відправити", ви погоджуєтеся з обробкою персональних даних. Детальніше
Блог
#0000

Читайте також інші статті в нашому блозі

Навіщо потрібна CRM-система: поняття, переваги, різновиди
22 Лют, 2024
CRM — це програмне забезпечення для автоматизації та керування взаємодією з клієнтами. Тут в електронному вигляді зберігаються всі дані про історію замовлень та продажів, про кожного клієнта та його уподобання, а також про попередні взаємодії бренду зі споживачем.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Yii або Laravel: що краще для вашого проєкту? - Зображення №5
Що таке PWA: детальна інструкція зі зразками коду
26 Лют, 2024
PWA, або Progressive Web Apps, — це вебдодатки, які поєднали в собі все найкраще з вебсайтів і мобільних додатків. Схожі на нативні за своїм функціоналом, вони працюють на будь-якому пристрої, де є веббраузери.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Yii або Laravel: що краще для вашого проєкту? - Зображення №6
Крос-браузерна верстка — що це означає?
25 Лип, 2023
Крос-браузерна верстка — це методика створення вебсторінок, яка забезпечує правильне та однакове відображення сайту в різних браузерах та їх версіях.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Адаптивний сайт: актуально та ефективно
24 Лис, 2023
Сьогодні швидкість життя вища, ніж кілька десятків років тому, у зв'язку з чим час став одним із найцінніших ресурсів. Існування мобільних гаджетів дає можливість використовувати час з максимальною користю.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
 
Контакти
#0000

Готові розпочати? Зв'яжіться з нами!

Телефон:
+38 (096) 880 99 00
Адреса:

Україна, Житомир
вул. Вітрука 9в

Графік:

Пн-Пт 9.00 - 19.00

Телефон:
+48 570 337 815
Адреса:

Poland, Warsaw, 00-842
Łucka street 15/204

Графік:

Пн-Пт 9.00 - 19.00

 
 
Зв'яжіться з нами
#0000

Залишилися запитання?

Будь ласка, заповніть форму нижче і наші спеціалісти зв'яжуться з вами якнайшвидше!
Натискаючи кнопку "Відправити", ви погоджуєтеся з обробкою персональних даних. Детальніше.