Як прискорити роботу вебсайту? - Зображення №1
01

Як прискорити роботу вебсайту?

Зміст:
Як вам стаття?
Дякуємо за відгук!
4.2
Переглядів: 774

Оптимізація вебсайту за допомогою Google PageSpeed покращує швидкість завантаження та продуктивність вебсторінок. Це забезпечує високий рейтинг в інструменті PageSpeed Insights від Google.  Цей інструмент допомагає веброзробникам та власникам сайтів оцінити, наскільки швидко сторінки завантажуються на різних пристроях та підключеннях і надає рекомендації.


Навіщо оптимізувати вебсайт?

У пошукових системах, зокрема Google, існують алгоритми, які ранжують вебсайти у результатах пошуку. Час завантаження вмісту сторінок є одним із ключових факторів, що впливають на позиції сайту. Враховується час завантаження видимого контенту, включаючи скрипти, зображення, спливаючі вікна, відео та інші медіафайли. Метою оптимізації вебсайту з використанням Google PageSpeed є забезпечення зручного перегляду сторінок для користувачів шляхом швидкого та плавного завантаження, що сприяє залученню аудиторії та підвищенню конверсії.


Способи прискорення завантаження сторінок

Оптимізація для Google PageSpeed містить наступні кроки:

 • Мінімізація ресурсів: зменшення розміру зображень, стилів, скриптів та інших файлів на сторінці. Наприклад, стиснення зображень та інших форматів файлів і зменшення кількості зайвого коду;
 • Кешування: використання браузерного кешу для зберігання статичних ресурсів, таких як зображення, стилі та скрипти на стороні користувача. Це допомагає зменшити час завантаження при наступних відвідуваннях сторінки;
 • Відкладене завантаження ресурсів: завантаження деяких ресурсів, таких як JavaScript, під час обробки сторінки або після завантаження основного контенту. Це допомагає збільшити швидкість першого відображення сторінки;
 • Мінімізація блокувального рендерингу: уникнення використання ресурсів, які можуть заблокувати рендеринг (відображення) сторінки, наприклад, розміщення JavaScript перед закриваючим тегом < /body >;
 • Використання CDN: використання Content Delivery Network (CDN) для розподілення статичних ресурсів на серверах, розташованих ближче до користувачів, що поліпшує швидкість завантаження;
 • Асинхронне завантаження: використання асинхронного завантаження ресурсів, таких як JavaScript, щоб запобігти блокуванню інших елементів сторінки.

Мінімізація та організація файлів на сторінці

Якщо на вебсторінках присутні об'ємні файли, важливо їх стиснути. Код CSS або JS-файлів може налічувати сотні рядків, що впливає на швидкість завантаження проєкту. Для стиснення об'ємних файлів можна скористатися сайтом https://csscompressor.com або іншими аналогічними ресурсами. Проаналізуйте всі файли, які використовуються на сторінці. Відмовтесь від тих, які не є обов'язковими або об'єднайте їх в один. Якщо об'єднати файли не вдається, перемістіть їх у футер. Переміщення вниз вебсайту може бути застосовано для таких компонентів, як:

 • Плагіни;
 • Стилі;
 • Спливаючі вікна.

Переміщення до футера не вплине на їх функціональність, але вони не будуть створювати додаткового навантаження під час відображення основної частини контенту.


Картинки та мультимедіа

Для досягнення оптимізації вебсайту важливо належним чином керувати мультимедійними файлами на сторінці. Саме мультимедіа є одним із найважчих видів елементів, тому їх рекомендується завантажувати після відображення основного контенту. Додатковий спосіб поліпшити завантаження полягає в використанні плагінів, які відтворюють аудіо чи відео лише при наведенні курсора або під час скролінгу. Крім того, можна використовувати JavaScript-код з функцією SetTimeout або встановити плавну прозорість (opacity) для поступового підвантаження мультимедійного вмісту. Це допоможе підвищити загальну швидкість завантаження вашого вебсайту.


Незважаючи на те, що зображення "важать" набагато менше, ніж відеоролики, вони також вимагають оптимізації. Подібно до CSS-файлів, зображення можна стиснути. Популярні ресурси для стиснення зображень:

 • https://imagecompressor.com
 • https://squoosh.app

Проте такі дії не завжди призводять до підвищення показників Google Page Speed. Тому рекомендовано використовувати WEBP-зображення. Варто зазначити, що це розширення не підтримується всіма браузерами, тому в коді бажано включити кілька варіантів "source" під тегом "picture". Наприклад, використовувати як WEBP, так і JPEG. Якщо браузер зможе опрацювати WEBP, він відповідно підвантажить це розширення.


Шрифти

Шрифти є невід'ємною частиною вебсайту. Однак шрифтові бази містять велику кількість символів і лише 15-20% з них фактично використовуються під час роботи. Отже, навіщо завантажувати об'ємну шрифтову базу, яка впливає на швидкість відображення сторінки, якщо це необов'язково? На вебсайті https://www.fontsquirrel.com можна згенерувати шрифт, очистивши його від знаків, що не використовуються.


Завдяки цим простим порадам ви покращите показники Google Page Speed та пришвидшите завантаження сторінки.

Наступна стаття Особливості налаштування та встановлення API-ключа EasyPost
Давайте обговоримо ваш проєкт
Натискаючи кнопку "Відправити", ви погоджуєтеся з обробкою персональних даних. Детальніше
Блог
#0000

Читайте також інші статті в нашому блозі

Навіщо потрібна CRM-система: поняття, переваги, різновиди
22 Лют, 2024
CRM — це програмне забезпечення для автоматизації та керування взаємодією з клієнтами. Тут в електронному вигляді зберігаються всі дані про історію замовлень та продажів, про кожного клієнта та його уподобання, а також про попередні взаємодії бренду зі споживачем.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Як прискорити роботу вебсайту? - Зображення №5
Yii або Laravel: що краще для вашого проєкту?
02 Січ, 2024
Завдяки технологічному розвитку, писати на PHP код з нуля тепер не обов'язково: існує безліч фреймворків — готових моделей, «шаблонів» для програмних платформ, серед яких найпопулярнішими стали Yii2 і Laravel. У чому їхня відмінність і який із фреймворків для створення продукту обрати? Розповідаємо та порівнюємо структури в цьому матеріалі.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Як прискорити роботу вебсайту? - Зображення №6
Що таке PWA: детальна інструкція зі зразками коду
26 Лют, 2024
PWA, або Progressive Web Apps, — це вебдодатки, які поєднали в собі все найкраще з вебсайтів і мобільних додатків. Схожі на нативні за своїм функціоналом, вони працюють на будь-якому пристрої, де є веббраузери.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
Що таке Single Page Application?
06 Бер, 2024
Останнім десятиліттям з'явилася величезна кількість вебдодатків на будь-який смак. Всі вони об'єднані фокусом на легкій, навіть витонченій взаємодії з користувачем: швидке завантаження, максимально інтуїтивний інтерфейс і безшовна взаємодія.
ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАТТЮ
 
Контакти
#0000

Готові розпочати? Зв'яжіться з нами!

Телефон:
+38 (096) 880 99 00
Адреса:

Україна, Житомир
вул. Вітрука 9в

Графік:

Пн – Пт 9.00 – 19.00

Телефон:
+48 570 337 815
Адреса:

Poland, Warsaw, 00-842
Łucka street 15/204

Графік:

Пн – Пт 9.00 – 19.00

 
 
Зв'яжіться з нами
#0000

Залишилися запитання?

Будь ласка, заповніть форму нижче і наші спеціалісти зв'яжуться з вами якнайшвидше!
Натискаючи кнопку "Відправити", ви погоджуєтеся з обробкою персональних даних. Детальніше.